Slunečná Ostrava a helfštýnský masakr lipnickým bahnem

09.05.2010 09:42

Máme za sebou první dvě jarní klasiky, které jsme pojali jako přípravu na vyvrcholení a ukončení sezony v jednom - Silesia Merida Bike Marathon.

První naší zastávkou se stal závod kolem komína - Škoda Bike Marathon v Ostravě. Za lidovou cenu jsme si užili sluníčka, pivečka a krásnou trať. Šampus nastoupil klasicky na delší z tratí (68km), Radim vzhledem ke špatným indexům kakaovosti, prošitosti a především BMI (co ten musel přes tu zimu sežrat...) nastoupil na trasu dětskou (38km). Start byl ale společný a tak jsme si užili pózování reportérům a měli splněno ještě před startem (bylo nás opět vidět). Po startu už jsme jenom deptali do pedálů a těšili se na krásné počasí v cíli. Závod se obešel bez jakýchkoliv pádů a technických problémů, jen nevíme, proč nebyly sprchy společné.

Druhé letošní představení našeho týmu se odehrálo v Lipníku nad Bečvou a jeho okolí na známé Šele. Tento závod máme jako srdeční záležitost, za kterou jsme ochotni zaplatit cenu ne moc lidovou. Týden před závodem byl totálně prochcaný (furt pršelo), předpovědi na víkend ale byly pozitivní a tak nohy začaly cukat. Kdyby ale věděly, co dokázal déšť udělat s tratí, koply by nás do (_I_).

Na klasickou dlouhou trať pro vybrané hlavy nastoupil po neurochirurgickém zákroku Šampus, Radim krytý Vávrou jel krátkou (měli strach, že by jim odebrali tituly). Starty obou tras proběhly za slunečných paprsků, ale ve 12.05 to přišlo - průtrž mračen, která z již tak podmáčené tratí udělala totální maras. To, co následovalo potom, už nemělo s MTB moc společného, spíše to byla Xterra (jízda tekoucími potoky vody, výběhy a seběhy s kolem a troška toho bikingu, který připomínal jízdu v hov..ch). Nakonec jen Šampus musel kvitovat dobrou práci českého zdravotnictví, kdy lékaři dokázali za regulační poplatek 30 káčé dokonale resetovat jeho software a i přes 3 pády dojel na jubilejním 100. místě (snad to bylo i společností lepé bikerky, které se držel zuby, jazyk, nehty). Pro Radima prakticky skončil závod po 10 km, kdy si nejdříve dost brutálně ustlal (ono když letí vzduchem skoro sto kilo, tak to pak bolí) až utrhnul výstuhy přilby, pak zapadl na poli, když se snažil dohnat ztrátu, kolo totálně obalil bahnem a bez použitelné malé placky už jen zbytek nějak odkroužil "na pohodu". Vávra přijel jen chvilku za ním, stejně jako ostatní bez použitelných brzd.

Tak a je to za námi, snad jsme si vybrali všechnu smůlu, špatné počasí a pády, a hurá na Silesku (teda hlavně na večírek) !!!